Din varukorg är tom.

IMs internationella kontor

IM har internationella regionkontor för regionerna Södra Afrika, Centralamerika och Europa/Mellanöstern.

Dessutom har vi lokalkontor i Nepal, Zimbabwe, Moldavien, Rumänien, Palestina och Jordanien.

IM Nepal

IMs kontor i Nepal ligger i Katmandhu.

Landchef: Govinda Neupane
govinda.neupane@manniskohjalp.se

IM Södra Afrika

IMs regionkontor ligger i Lilongwe, Malawis huvudstad. Kontoret har övergripande ansvar för verksamheten i Malawi, Zambia och Zimbabwe.

Regionchef: Maria Kempe
email: maria.kempe@manniskohjalp.se

IM Malawi

IMs kontor ligger i huvudstaden Lilongwe.

Landchef: Steve Tahuna
email: steve.tahuna@manniskohjalp.se
 

IM Zimbabwe

IMs kontor ligger i huvudstaden Harare.

Landchef: Ntombi Muchuchuti
email: ntombi.muchuchuti@manniskohjalp.se

IM Centralamerika

IMs regionkontor ligger i Panajachel, Guatemala. Kontoret har övergripande ansvar för IMs stöd i hela regionen, det vill säga inklusive El Salvador, där IM inte har någon egen personal.

Regionchef: Kristina Jannerbo
email: kristina.jannerbo@manniskohjalp.se

IM  Mellanöstern

IMs regionkontor ligger i Amman, Jordaniens huvudstad. Kontoret har det regionala ansvaret för verksamheten i Mellanöstern.

Regionchef: Vakant
email:

IM i Moldavien

Verksamheten i Moldavien koordineras med lokala samarbetsorganisationer från kontoret i Chisinau.

Landchef: Silvia Apostol
email: silvia.apostol@manniskohjalp.se

IM Palestina

IM finns både på Gazaremsan, Västbanken och i Jerusalem. Kontoret ligger i Ramallah på Västbanken.

Landchef: Anna Enarsson
email: anna.enarsson@manniskohjalp.se

IM Jordanien

IMs kontor ligger i Amman, Jordaniens huvudstad.

Landchef: Nancy Momani
email: nancy.momani@manniskohjalp.se